Pożyczka do 5000 złotych online. Jak wziąć?

6 kwietnia 2023, opublikowane przez Smartney

Szybkie pożyczki to dla wielu osób odpowiednik koła zapasowego na nagłe i nieprzewidziane sytuacje życiowe. Nic w tym dziwnego – większość pożyczkodawców nie wymaga przedstawiania zaświadczeń o dochodach czy załatwiania długich formalności. Jednak jak wziąć pożyczkę do 5000 złotych online? Co należy przygotować, starając się o tę formę wsparcia finansowego?

Pożyczka do 5000 złotych – alternatywa dla kredytów

Nagły remont mieszkania, naprawa samochodu czy kosztowne zdarzenia losowe – w życiu zdarzają się różne sytuacje wymagające sporych nakładów finansowych. Ze względu na ograniczony czas, którym dysponuje się w takich okolicznościach, wiele banków i firm pożyczkowych prześciga się w wymyślaniu coraz to nowszych ofert, umożliwiających szybkie uzyskanie potrzebnej kwoty.

Ze względu na długi czas procedowania wniosków i formalności, jakie trzeba dopełnić podczas składania wniosku o przyznanie wsparcia finansowego, większą popularnością cieszą się szybkie pożyczki online, niż kredyty gotówkowe – niskie dochody czy mała zdolność kredytowa mogą utrudniać uzyskanie pozytywnej decyzji z banku.

Pożyczki bez zaświadczeń to w większości przypadków produkty firm pozabankowych, o które można starać się na kilka sposobów, w tym także online. Ich popularność wynika m.in. z tego, że mogą być:

  • przyznane w kilka minut po złożeniu wniosku – nie wymagają składania dodatkowych dokumentów czy osobistych wizyt w placówkach;
  • spłacone wygodnie w kilku ratach – płatność za pożyczoną kwotę uregulujesz tak, jak chcesz.

Pamiętaj:

Chcesz wziąć pożyczkę do 5000 złotych bez zaświadczeń online? Podczas przeglądania ofert zachowaj czujność – niektóre firmy pożyczkowe zawierają w swoich umowach niekorzystne dla pożyczkobiorcy zapisy dotyczące np. ukrytych opłat. Mimo naglącego czasu i chęci uzyskania szybkiej gotówki, postaw na rozwagę, czytaj dokładnie wszystkie zapisy umowy (także te napisane drobnym drukiem) oraz przyjrzyj się całkowitej kwocie do spłaty zobowiązania.

Jak wziąć pożyczkę do 5000 złotych bez zaświadczeń online?

Ubieganie się o pożyczkę online nie wymaga specjalnego przygotowania i kompletowania wielu dokumentów (w tym m.in. zaświadczenia o dochodach). Na www.smartney.pl wszystko załatwisz w trakcie jednego wieczoru. Wystarczy, że pod ręką będziesz mieć telefon, tablet lub komputer i wykonasz kilka prostych kroków:

  1. Wybierz interesującą Cię kwotę i okres spłaty. Parametry dostosujesz za pomocą suwaków lub wpisując wartości w poszczególne okienka.
  2. Wypełnij wniosek. Podaj swoje imię, nazwisko, adres oraz dane z dowodu tożsamości. Zajmie Ci to mniej niż 5 minut – cały proces usprawniają podpowiedzi automatyczne.
  3. Potwierdź swoją tożsamość. Możesz zrobić to na kilka sposobów – poprzez Kontomatik, wykonując szybki przelew weryfikacyjny lub tradycyjnym przelewem.
  4. Poczekaj na decyzję. Zaraz po zweryfikowaniu podanych danych i potwierdzeniu swojej tożsamości otrzymasz odpowiedź o przyznaniu pożyczki online.
  5. Zatwierdź ofertę. Smartney zaprezentuje Ci również maksymalną dostępną dla Ciebie kwotę, a nie tylko tę, o którą wnioskowałeś. Sam wybierzesz, ile dokładnie potrzebujesz.
  6. Zaakceptuj umowę. Po wykonaniu kolejnego przelewu weryfikacyjnego, nawet w kilkanaście sekund na Twoim koncie pojawią się potrzebne środki. Dokumentacja związana z udzielonym finansowaniem zostanie przesłana na Twoją skrzynkę e-mail.

Podczas składania wniosku na www.smartney.pl będziesz potrzebować jedynie dowodu osobistego, a w razie jakichkolwiek pytań zadzwoni do Ciebie konsultant. Zaraz po udanej transakcji zyskasz dostęp do strefy klienta, w której prześledzisz postępy spłaty należności oraz informacji o ekstra promocjach czy aktualnych ofertach pożyczki gotówkowej od Smartney.

Szybka pożyczka online – o czym warto pamiętać?

Uzyskanie pożyczki do 5000 złotych jest proste i zajmuje mniej niż… wzięcie porannego prysznica. Jednak kto może skorzystać z tej formy wsparcia finansowego? Oferty kierowane są przede wszystkim do osób pełnoletnich, posiadających odpowiednią historię kredytową. A co ze źródłem dochodów – czy wpływa na ostateczny wynik decyzji kredytowej? Jest ono istotnym czynnikiem oddziałującym na przyznanie środków, jednak pamiętaj, że nie ma znaczenia jego wysokość. Dlatego o wsparcie możesz starać się między innymi wtedy, gdy:

  • jesteś zatrudniony na postawie umowy – w tym w oparciu o umowę o pracę, zlecenie czy o dzieło;
  • pobierasz świadczenie emerytalno-rentowe – niezależnie od terminu przyznania czy jego wielkości.
Warto wiedzieć: Niektóre firmy pożyczkowe zamiast zaświadczenia o dochodach proszą o złożenie oświadczenia dotyczącego źródła zarobków. W takim przypadku we wniosku musisz samodzielnie zadeklarować wysokość oraz pochodzenie aktualnego wynagrodzenia. Dane zostaną sprawdzone w czasie weryfikacji.

Pożyczka do 5000 bez zaświadczeń online jest szybka i pozwala na sprawną realizację dowolnego celu. Z pomocą uzyskanych środków opłacisz kosztowną naprawę samochodu, ale też np. zrealizujesz marzenia o zagranicznej podróży oraz sfinansujesz ślub i wesele (a przynajmniej jego część). Dlatego nie zwlekaj i złóż wniosek o dodatkowe środki pieniężne, na co tylko zechcesz!