Jak sfinansować ślub i wesele – skąd wziąć pieniądze?

5 października 2022, opublikowane przez Smartney

Choć ślub to jedno z najpiękniejszych wydarzeń w życiu człowieka, to niestety wiąże się ze sporym wyzwaniem finansowym. Koszty związane z organizacją wesela często przerastają możliwości pary młodej, a nieplanowane wydatki zmuszają do poszukiwania alternatywnych źródeł gotówki. Jak zdobyć pieniądze na ślub i czy podczas planowania budżetu warto wziąć pod uwagę kredyt na wesele?

Pieniądze na ślub – od czego rozpocząć planowanie budżetu?

Myśli o ślubie i weselu wywołuje u Was dreszczyk emocji? Nic dziwnego – to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka! Choć myśl o zbliżającej się uroczystości może wywoływać ekscytację i wzruszenie, to samo planowanie wydatków oraz atrakcji kojarzy się jedynie z chłodnymi kalkulacjami. Tworząc budżet, musicie wziąć pod uwagę zarówno swoje marzenia, jak i potrzeby zaproszonych gości.

Zanim zaczniecie zastanawiać się, skąd wziąć pieniądze na ślub, zapiszcie wszystkie pomysły na organizację wydarzenia w specjalnym planerze lub w prostym arkuszu obliczeniowym. Następnie pomyślcie nad maksymalną ilością środków, które możecie przeznaczyć na uroczystość. Huczne wesele zorganizujecie zarówno za 25 000 złotych, jak i 60 000 złotych. Zobaczcie też: Jak zapakować pieniądze na prezent?

Pieniądze na wesele a jego organizacja – co uwzględnić?

Podczas ustalania budżetu weselnego przede wszystkim wliczcie koszty związane z:

  • salą weselną i cateringiem;
  • fotografem ślubnym i filmowcem;
  • zamówieniem DJ-a lub zespołu;
  • dekoracjami do kościoła lub lokalu, w którym odbywa się uroczystość;
  • fryzurą, makijażem, suknią ślubną i garniturem;
  • obrączkami.

W trakcie planowania Waszego wielkiego dnia uwzględnijcie także koszty dodatkowe, takie jak wynajem pokoi hotelowych czy drobne upominki i zaproszenia dla gości. Do wydatków należy wliczyć też różne atrakcje (np. fotobudki), ale też nieprzewidziane koszty związane m.in. z utratą zaliczki.

Obawiacie się, że nie udźwigniecie finansowo organizowanego wesela? Bez obaw – wiele par ma podobnie rozterki. Dlatego jeszcze przed wyznaczeniem daty ślubu, zastanówcie się nad listą wydatków i podejdźcie do tego na chłodno – w końcu uroczystość zaślubin ma być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem!

Warto wiedzieć: Podczas organizacji wesela warto skorzystać z pomocy konsultantki ślubnej – nie tylko zajmie się określeniem budżetu uroczystości, ale też zaopiekuje się wystrojem sali czy dopięciem najważniejszych formalności. Koszt usług profesjonalnej organizatorki oscyluje w granicach od 3 000 do 15 000 złotych.

Skąd wziąć pieniądze na wesele? Zgromadźcie oszczędności!

Zastanawiacie się, skąd wziąć środki na uroczystość zaślubin? Na początku skupcie się na zgromadzeniu odpowiednich oszczędności, dzięki którym pokryjecie większość kosztów związanych z organizacją wesela. Oszczędzanie rozpocznijcie jeszcze przed ogłoszeniem daty ślubu – przez kilka miesięcy regularnego odkładania „zaskórniaków” zgromadzicie sporo środków na start przedsięwzięcia. Ponadto możecie w międzyczasie:

  • urządzić wyprzedaż garażową – sprzedając niepotrzebne sprzęty, o wiele szybciej zdobędziecie środki na wesele;
  • znaleźć dodatkowe źródło dochodu – nawet niewielkie kwoty pochodzące np. z wystawiania rękodzieła wspomogą Was w organizacji uroczystości;
  • zapanować nad codziennymi wydatkami – na pewien czas zrezygnujcie m.in. z zamawiania jedzenia na wynos czy kupna kolejnych modnych ubrań.

Gromadzenie oszczędności dla wielu osób może nie tylko być trudne, ale też niemożliwe – miesięczne wynagrodzenia i stale powiększające się koszty życia komplikują zbieranie pieniędzy na uroczystość. Jak zdobyć pieniądze na wesele w krótkim czasie?

Kredyt na wesele – rozwiązanie dla zabieganych

Rosnące tempo życia oraz codzienne wydatki mogą pokrzyżować Wasze plany związane ze zbieraniem oszczędności. Jeżeli zauważycie w trakcie załatwiania ślubnych formalności, że przekraczacie zakładany budżet, zastanówcie się nad kredytem gotówkowym. Dzięki niemu pokryjecie większość ślubnych należności, w tym – przede wszystkim – wysokie koszty zadatków związanych z wynajęciem sali czy fotografa.

Kredyt na ślub jest dobrą alternatywą dla tradycyjnych sposobów pozyskiwania funduszy na imprezę, jednak może wiązać się z czasochłonnymi formalnościami i długim czasem rozpatrywania wniosku kredytowego. To niewygodne rozwiązanie dla osób, które w trakcie organizacji ślubu spotkały się z nagłymi i nieprzewidzianymi wydatkami – czas oczekiwania na decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego może wpłynąć na całość przedsięwzięcia. Dlatego, jeżeli planujecie zaciągnąć kredyt na organizację ślubu, udajcie się do wybranej placówki wcześniej, najlepiej kilka tygodni przed ogłoszeniem daty Waszego święta.

Ślub i pożyczka na wesele – alternatywa dla kredytu

W trakcie planowania i organizowania wesela możecie także zdecydować się na pożyczkę gotówkową. To wygodna opcja zarówno dla osób marzących o szybkim zamążpójściu, jak i par pragnących dopiąć wszystkie formalności na ostatni guzik. Przykładowo – w Smartney wszystkie formalności załatwicie w kilka godzin. Z pomocą kalkulatora pożyczkowego ustalicie wysokość pożyczanej kwoty, ale też termin spłaty zobowiązania. W następnym kroku musicie podać dane przyszłego pożyczkobiorcy i poczekać na decyzję. Po zatwierdzeniu oferty wystarczy potwierdzić swoją tożsamość (np. z pomocą Kontomatika lub przelewu na złotówkę) i gotowe!

Pożyczka na wesele jest wygodnym sposobem finansowania – z jej pomocą możecie spełnić swoje najskrytsze marzenia. W Smartney w kilka chwil zadecydujecie o wysokości pożyczanej kwoty, ale też o czasie, w którym chcecie spłacić należność. Co więcej, dzięki pożyczce online ze spokojną głową rozplanujecie budżet domowy i przyszłe wydatki, które będziecie regulować już jako małżeństwo.

Przeczytajcie też: Pożyczka od A do Z