Na jakiej zasadzie działają pożyczki pozabankowe?

6 kwietnia 2023, opublikowane przez Smartney

Potrzebujesz zastrzyku gotówki tu i teraz? Nie chcesz czekać, długo czekać na decyzję, czy należy Ci się kredyt? Można szybko i bez sterty dokumentów! Weź pożyczkę pozabankową na dowolny cel oraz zacznij realizować swoje plany. Sprawdź, na czym to wszystko polega, złóż wniosek online i ciesz się środkami na koncie nawet w kilka minut od rozpatrzenia wniosku.

Czym różni się pożyczka pozabankowa od kredytu?

Dla każdego banku udzielenie kredytu wiąże się z dokładną weryfikacją sytuacji finansowej kredytobiorcy. Chodzi nie tylko o teraźniejszość, ale przede wszystkim przeszłość. Każda instytucja finansowa sprawdza, czy zainteresowana osoba nie jest zarejestrowana jako dłużnik albo nie miewała opóźnień w spłatach. Zły zapis w historii kredytowej oraz niska zdolność kredytowej spowodowana niskimi lub nieregularnymi zarobkami sprawiają, że bank może wydać negatywną decyzję. Trzeba też się liczyć z tym, że instytucje finansowe oczekują dokumentów potwierdzających zatrudnienie oraz przychody. To wymaga poświęcenia dodatkowego czasu.

W przypadku pożyczek pozabankowych cały proces przebiega na takich samych zasadach, ale dzięki nowoczesnym rozwiązaniom trwa to tylko kilka minut. Smartney bazuje na zaawansowanym silniku decyzyjnym online – w ten sposób znana jest Twoja wiarygodność. Ilość niezbędnych dokumentów potrzebnych do wypełnienia oraz złożenia wniosku jest ograniczona do minimum dla oszczędności czasu. Wszystko załatwisz przez internet na prostych i jasnych zasadach – bez ukrytych kosztów. Po co sobie komplikować życie!

Jakie dokumenty są niezbędne przy pożyczce pozabankowej przez internet?

Jeśli chodzi o pożyczki pozabankowej na raty, to w Smartney papierologia jest zbędna. Dzięki temu możesz liczyć na to, że pieniądze szybko pojawią się na Twoim koncie. Smartne decyzje to w końcu prostsze życie i długotrwała poprawa sytuacji finansowej.

Tradycyjna Instytucja pozabankowa może od Ciebie wymagać:

 • Dowodu osobistego,
 • Zaświadczenia o dochodach (np. wyciągi z banku, rozliczenie PIT),
 • Potwierdzenia zatrudnienia (np. umowa o pracę, zlecenie czy o dzieło).

Najważniejszy jest dokument tożsamości – tego wymaga każdy bez względu na kwotę oraz rodzaj pozabankowej pożyczki. W Smartney wystarczy Ci właśnie sam dowód osobisty. Nasza oferta to połączenie tego, co proponują zarówno firmy pożyczkowe, jak i banki. Składasz wniosek przez internet bez żadnych zaświadczeń, a pieniądze trafiają na Twoje konto w kilka minut.

Nie jest to jednak żadna chwilówka, tylko opcja ratalna do 60 tys. zł. na okres maksymalnie 96 miesięcy. W ten sposób rozłożyć sobie płatność na mniejsze partie i dostosujesz do swoich możliwości finansowych. Smartnie zaplanujesz budżet, aby zrealizować wszystkie plany.

To może Cię zainteresować: Pożyczka bez zaświadczeń. Jakie dokumenty wymagane do pożyczki i czy zawsze?

Kto może się starać o pożyczkę pozabankową na raty?

Pożyczki pozabankowe przez internet udzielane są wyłącznie osobom pełnoletnim. W Smartney każdy między 23 a 70 rokiem życia może złożyć wniosek online. Pamiętaj, że niezbędne jest konto w banku – środki jakoś muszą do Ciebie trafić, a to najwygodniejsza oraz najbezpieczniejsza opcja.

Jeśli potrzebujesz konkretnego rozwiązania o przejrzystych warunkach, to oferta dla Ciebie! Z nami zaoszczędzisz czas, bo wszystkim zajmiesz się szybko oraz bez wychodzenia z domu – wystarczy dowód osobisty, smartfon, internet i już! Zapomnij o gromadzeniu dokumentach, wycieczkach do placówek stacjonarnych oraz czekaniu na swoją kolej. Z Naszego raportu „Czas zlecenia wypłaty pożyczki klientom Smartney” wynika, że w ciągu 4 minut do wysłania wniosku, zlecimy wypłatę pozabankowej pożyczki bankowej – to mniej niż zajmuje wypicie porannej kawy!

Jak złożyć wniosek o pożyczkę pozabankową długoterminową?

Nie znasz się na bankowości? Żaden problem! Składanie wniosku o pożyczkę pozabankową przez internet to nic trudnego! Formularz jest intuicyjny, więc na pewno sobie z nim poradzisz. Pamiętaj, aby mieć naszykowany dowód – na pewno się przyda.

Wniosek o pozabankową pożyczkę na raty krok po kroku:

 1. Wybierz potrzebną kwotę oraz dostosuj ilość rat.
 2. Kliknij Złóż wniosek i ustal odpowiedni dla Ciebie dzień spłaty.
 3. Wypełnij wszystkie niezbędne dane osobowe (imię, nazwisko, pesel, e-mail, numer telefonu). Zaznacz też niezbędne zgody.
 4. Uzupełnij wniosek, wpisując serię i numer dowodu osobistego, adres oraz status mieszkaniowy.
 5. Następnie wpisz dane finansowe (stan cywilny i wykształcenie, główne źródło dochodu, średniomiesięczny dochód, staż pracy, kraj pochodzenia). Zapoznaj się ze zgodami oraz zaznacz je.
 6. Wybierz 1 z 3 form weryfikacji tożsamości: Kontomatik, Blumedia lub Przelew tradycyjny.
 7. Po udanej weryfikacji daj nam chwilę na sprawdzenie Twojej zdolności kredytowej.
 8. Zobacz przygotowane dla Ciebie oferty i wybierz tę, która odpowiada Twoim potrzebom.
 9. Po zaakceptowaniu warunków, umowę podpiszesz wygodnie, przy pomocy kodu sms.
 10. Podpisz umowę i gotowe – pieniądze zaraz powinny do Ciebie trafić!

Pożyczka pozabankowa długoterminowa to szybki sposób na zastrzyk gotówki bez niespodzianek. Inwestuj w swoją codzienność ze Smartney i mądrze decyduj o finansach!