Pożyczka na wakacje. Czy warto?

17 sierpnia 2022, opublikowane przez Smartney

Zarówno zagraniczny, jak i krajowy urlop może wiązać się z naprawdę wysokimi kosztami. Jeśli akurat nie możesz sobie na nie pozwolić, a potrzebujesz takiego odpoczynku lub chcesz sprawić przyjemność swoim najbliższym, kuszącym rozwiązaniem może być pożyczka na wakacje. Jak każde zobowiązanie finansowe, wymaga ona dokładnego przemyślenia i zastanowienia się, czy będzie opłacalna. Podpowiadamy, na co trzeba zwrócić uwagę przed zdecydowaniem się na pożyczkę wakacyjną, a także – czy warto ją wybrać!

Czy pożyczka na wakacje to dobry pomysł?

Im droższe wakacje planujesz, takie jak np. podróż statkiem dookoła świata, tym głębszego przemyślenia będzie wymagało zaciągnięcie kredytu konsumenckiego. W końcu trzeba go będzie później spłacać – dłużej w przypadku niższych rat lub szybciej i sprawniej, ale kosztem większego obciążenia dla budżetu domowego. Zastanawiając się zatem nad wzięciem pożyczki na wakacje, nie działaj pod wpływem chwili. Prześpij się z tą decyzją, a jeśli chcesz jechać z bliskimi, przedyskutujcie pożyczkę wakacyjną we wspólnym gronie.

O tym, czy to dobry pomysł, zdecydują przede wszystkim Twoje możliwości finansowe i to, ile pieniędzy na wakacje potrzebujesz. Masz dwie opcje: odkładać przez kilka lub kilkanaście miesięcy wybraną przez Ciebie kwotę na poczet urlopu albo spłacać raty pożyczki przez czas uzależniony od ich wysokości. Przemyśl dokładnie, ile czasu zajęłoby Ci spłacenie kredytu konsumenckiego. Możesz też zastanowić się nad samodzielnym opłaceniem części urlopu z bieżących oszczędności i „dołożeniem” brakującej kwoty z pożyczki – jeśli oczywiście dysponujesz dodatkowym budżetem.

Pożyczka na wakacje bez wątpienia ma spore zalety. Pozwala opłacić urlop bez konieczności długiego odkładania pieniędzy, które w pewnym sensie również staje się miesięcznym płaceniem rat; tylko samemu sobie, do skarbonki. Daje też możliwość skorzystania z wyjątkowo atrakcyjnej oferty wakacyjnej typu last-minute, bo gotówkę można dostać na konto nawet w kilka minut.

Pożyczka wakacyjna – co to za oferta?

Pożyczka wakacyjna może, ale nie musi być osobną usługą dostępną w instytucjach finansowych. W Smartney nie pytamy, na jaki cel chcesz przeznaczyć pieniądze, pożyczka na wakacje to u nas zatem standardowa pożyczka gotówkowa. Zależnie od Twojej zdolności finansowej, możesz zaciągnąć w Smartney nawet do 60 tysięcy złotych. Oznacza to, że bez problemu spełnisz swoje nawet najbardziej szalone marzenie – np. o podróży dookoła świata.

Doskonale wiemy, że podjęcie tak dużej decyzji jak zdecydowanie się na pożyczkę wymaga czasu. Trzeba ją dokładnie przemyśleć. Byś nie musiał odkładać swojej podróży jeszcze dłużej, decyzję kredytową otrzymasz od nas w ciągu kilku minut od złożenia wniosku, czyli dużo szybciej niż w przypadku banku. Nie będziesz też marnować czasu na robienie skanów dokumentów. Nie potrzebujemy od Ciebie żadnych papierów, nawet potwierdzenie tożsamości odbywa się sprawnie i bezpiecznie online. Masz możliwość złożenia wniosku o pożyczkę na wakacje przez internet albo zadzwonienia na infolinię Smartney. Wówczas Doradca pomoże Ci wybrać ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i opcji spłaty.

Jakie warunki trzeba spełniać, by otrzymać pożyczkę na wakacje?

Oferta Smartney, w tym pożyczka wakacyjna, skierowana jest do osób w wieku od 23 do 70 lat. By móc skorzystać z naszego kredytu konsumenckiego, musisz mieć odpowiednią zdolność kredytową. Weryfikujemy ją maksymalnie kilka minut, wykorzystując innowacyjne technologie sprawdzające takie bazy danych, jak BIK czy BIG.

Nie trzeba wysyłać dokumentów potwierdzających zatrudnienie i dochody. Wszelkie formalności ograniczyliśmy do całkowitego minimum. Z pomocą firmy Kontomatik sprawdzamy te informacje poprzez w pełni bezpieczną automatyczną weryfikację online Twojego rachunku bankowego. Dodatkowym wymogiem jest zatem posiadanie konta w banku, które będzie zresztą potrzebne do wypłacenia pieniędzy.

I to wszystko! Nie stawiamy żadnych innych warunków; wystarczy odpowiednia zdolność kredytowa oraz konto w banku, by uzyskać u nas pożyczkę wakacyjną. Wniosek możesz złożyć, wypełniając krótki formularz online lub dzwoniąc na infolinię. W obu przypadkach miej pod ręką dokument tożsamości. Chyba że znasz jego serię i numer oraz swój PESEL na pamięć, wtedy nie musisz po niego sięgać. Szybko, bezpiecznie i smart – to właśnie pożyczka na wakacje w Smartney!