Pożyczka na kształcenie. Czy warto?

13 czerwca 2023, opublikowane przez Smartney

Obecna sytuacja na rynku pracy wydaje się całkiem dobra z punktu widzenia pracownika. Niskie bezrobocie, duża liczba ofert pracy, jasno określone wymagania, benefity pracownicze. Jednym to wystarczy, a inni będą chcieli podnieść swoje kompetencje zawodowe, aby stać się bardziej atrakcyjnym kandydatem dla przyszłego pracodawcy. Wydaje się, że W Polsce wciąż mamy do czynienia z rynkiem pracownika, ale rekruterzy dopowiadają, że wykwalifikowanego. Czy warto podnosić swoje kompetencje zawodowe? Ile to kosztuje i skąd wziąć na to pieniądze? Koniecznie przeczytaj artykuł!

Podnoszenie kompetencji zawodowych — dlaczego warto?

Choć obecna sytuacja na rynku pracy wydaje się stabilna i wiele osób nie myśli o zmianie miejsca zatrudnienia, warto pamiętać o jednym: taka sytuacja nie będzie trwała wiecznie. W historii gospodarki miało miejsce wiele kryzysów, które przychodziły niespodziewanie, a jednocześnie najmocniej odbijały się na zwykłych ludziach. 

Dlaczego warto podnosić kompetencje zawodowe? Obecna sytuacja na rynku pracy w ciągu kilku lat może drastycznie się zmienić, co w konsekwencji spowoduje, że na dobrą pracę będę, mogły liczyć przede wszystkim osoby o odpowiednich umiejętnościach i kompetencjach. Właśnie z tego powodu nie warto zatrzymywać się w swojej obecnej strefie komfortu i pomyśleć o inwestycji w siebie, a dokładniej o podniesieniu swoich umiejętności zawodowych.  Wszelkiego rodzaju odpłatne szkolenia spowodują, że zdobędziemy nowe umiejętności, które sprawią, że będziemy bardziej atrakcyjni na rynku pracy, a tym samym będziemy mogli liczyć na większe zarobki. 

Ile kosztują szkolenia i kursy, które rozwijają nas zawodowo?

Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, z prostego powodu: w zależności od branży oraz stopnia skomplikowania kursu możemy zapłacić za takie szkolenie kilkaset lub nawet kilka-kilkanaście tysięcy złotych. Dużym plusem szkoleń zawodowych jest możliwości zdobycia wiedzy i umiejętności od poziomu zerowego. Tzn. nie musimy mieć doświadczenia, np. w programowaniu, abyśmy mogli zapisać się na kurs i skończyć go. Nasze umiejętności zostaną potwierdzone specjalnym certyfikatem. Warto sprawdzać listy nowych zawodów i przyszłościowych kierunków rozwoju, np. UX design – ile kosztują studia i kursy?

W niektórych przypadkach warto się zastanowić nad całkowitym przebranżowieniem. Oczywiście ponosimy wtedy pewne ryzyko, jednak jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, może się okazać, że nasze zarobki wzrosną aż kilkukrotnie!

Skąd wziąć pieniądze na kurs lub szkolenie?

Znaleźliśmy wymarzoną ofertę na kurs zawodowy. Cena jest promocyjna, ale promocja trwa jeszcze przez kilka dni. Skąd zdobyć na to środki finansowe? W przypadku małych kwot możemy poprosić rodzinę lub znajomych o niewielką pożyczkę. Nie każdy ma jednak taką możliwość. W takim przypadku warto się zastanowić nad szybką pożyczką na atrakcyjnych warunkach – pożyczka w Smartney. Minimum formalności sprawi, że gotówka znajdzie się na naszym koncie w ciągu kilku minut, a my jeszcze tego samego dnia będziemy mogli zapisać się na upatrzone szkolenie.