Kredyt na sprzęt RTV i AGD

1 grudnia 2022, opublikowane przez Smartney

Zastanawiasz się, jak najlepiej sfinansować sprzęt ADG i RTV? Pożyczka na raty, płatności odroczone i kredyt gotówkowy to trzy możliwości, z których możesz skorzystać, gdy chwilowo nie masz pieniędzy na zakup. Sprawdź, czym różnią się te produkty finansowe oraz kiedy warto z nich skorzystać.

Czy warto kupować sprzęt AGD i RTV na raty online lub zaciągać kredyt na zakup?

Zanim zdecydujesz, jak sfinansować urządzenia domowe i elektronikę użytkową, dobrze zastanowić się, czy pożyczanie pieniędzy na taki cel jest trafionym pomysłem. Niekiedy przy braku gotówki będzie to jedyne wyjście – na przykład w sytuacji awarii pralki lub lodówki, bez których trudno normalnie funkcjonować na co dzień.

Czasem jednak lepszym rozwiązaniem może być odłożenie zakupu do czasu, gdy uda Ci się oszczędzić – przynajmniej część środków. Wiele zależy przy tym od warunków, na jakich możesz uzyskać finansowanie. Jeśli nie poniesiesz dodatkowych kosztów lub będą one stosunkowo niewielkie, wybór za pożyczką jest prosty. W przeciwnym razie należy ocenić, czy warto ponieść koszt kredytu, żeby móc wcześniej korzystać z wymarzonego sprzętu RTV i AGD.

Rodzaje pożyczek i kredytów na sprzęt AGD i RTV – jakie możliwości są dostępne?

Zakup sprzętu RTV i AGD da się sfinansować co najmniej na trzy sposoby, które różnią się między innymi kosztami, czasem i sposobem spłaty, czy maksymalną kwotą kredytu lub pożyczki. Do wyboru masz:

  1. Zakup urządzeń z płatnością odroczoną (najbardziej opłacalny, ale nie zawsze się sprawdzi i jest dostępny tylko w przypadku stosunkowo niewielkich kwot);
  2. Sprzęt AGD i RTV na raty (pożyczka tego typu to najczęściej wybierane rozwiązanie);
  3. Kredyt gotówkowy na sprzęt AGD i RTV (najbardziej elastyczny, lecz z reguły najdroższy sposób).

Czym są płatności odroczone i kiedy będą lepsze od sprzętu AGD i RTV na raty?

Płatności odroczone działają zgodnie z zasadą „kup teraz, zapłać później” i są dostępne w coraz większej liczbie sklepów internetowych. Największą zaletą jest w tym przypadku brak dodatkowych kosztów, pod warunkiem, że zwrócisz pożyczkodawcy pieniądze za zakupy w określonym terminie. Na spłatę zobowiązania masz jednak niewiele czasu, a łączna wartość koszyka musi być stosunkowo niewielka.

W przypadku płatności odroczonych PaySmartney na spłatę bez żadnych opłat masz 30 dni i możesz sfinansować tak zakupy do 2500 zł. Będzie to więc najbardziej opłacalne rozwiązanie, jeśli kupujesz urządzenie w cenie nieprzekraczającej tej kwoty i zdążysz je spłacić w terminie. Jeżeli tak się nie stanie, możesz też jednak rozłożyć spłatę na 3, 6, 9 lub 12 atrakcyjnie oprocentowanych rat.

Chcesz dowiedzieć się więcej o PaySmartney i zakupach na raty? Poznaj zalety płatności ze Smartney oraz przejrzyj sekcję pytania i odpowiedzi.

Zakup sprzętu AGD i RTV na raty online – co warto wiedzieć?

Przy większych kwotach i dłuższym okresie finansowania dobrym rozwiązaniem mogą być zakupy na raty. Podobnie jak płatności odroczone, również jest to forma pożyczki, ale spłacana stopniowo, najczęściej co miesiąc.

Niekiedy zakup sprzętu AGD i RTV na raty też jest możliwy bez dodatkowych kosztów. Będzie tak jednak tylko w przypadku zobowiązań, w których Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 0%. Czasem raty 0% są tylko zabiegiem marketingowym, bo hasło dotyczy oprocentowania nominalnego, ale ponosisz dodatkowe opłaty (np. prowizje czy koszt obowiązkowego ubezpieczenia) lub po prostu cena produktu sprzedawanego na raty jest zawyżona.

W Smartney wszystko jest przejrzyste, a finansowanie uzyskasz bardzo szybko i przy minimum formalności. Zakupy z pożyczką Smartney są możliwe zarówno w wybranych sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Możesz uzyskać kwotę nawet do 20 000 zł, a czas spłaty wynosi do 36 miesięcy.

Kredyt gotówkowy na sprzęt AGD i RTV – jakie ma zalety?

Sprzęt RTV i AGD możesz też sfinansować kredytem gotówkowym. Koszty z reguły będą wtedy wyższe niż w przypadku zakupów na raty, ale rozwiązanie takie ma też swoje zalety.

  • środki możesz przeznaczyć na dowolny cel;
  • wystarczy jedno zobowiązanie, żeby kupić kilka urządzeń od różnych sprzedawców;
  • czas spłaty rat i maksymalna kwota kredytu może być większa niż w przypadku pożyczki ratalnej.

W Smartney możesz pożyczyć aż do 60 000 zł na czas do 8 lat, o ile Twoja zdolność kredytowa na to pozwala. Zweryfikujemy ją – tak jak w przypadku innej pożyczki – bez zaświadczeń o dochodach. Wystarczy Ci więc dowód osobisty i konto w banku, a finansowanie możesz uzyskać nawet w kilka minut. Sprawdź, jak działa kredyt ze Smartney.