Jak zapakować pieniądze na prezent?

20 lipca 2022, opublikowane przez Smartney

Dostaliśmy kopertę – to hasło, które zdecydowana większość osób słusznie kojarzy z pieniędzmi. Pakowanie ich do koperty jest klasyczną metodą wręczania gotówki w prezencie; dyskretną i elegancką. Nie musi jednak być jedyną! W tym artykule podrzucamy pomysły na to, jak zapakować pieniądze na prezent, by wykazać się oryginalnością i nawiązać do danej okazji. Sprawdź nasze propozycje alternatyw dla zwykłej koperty.

Jak zapakować pieniądze na ślub?

Ślub to bez wątpienia elegancka uroczystość, nawet gdy państwo młodzi zdecydowali się na nieco luźniejszą, nowoczesną ceremonię. Taki też powinien być zatem ofiarowany im prezent, a przynajmniej jego opakowanie; co niekoniecznie oznacza nudę. Jeśli koperta na pieniądze na ślub jest dla Ciebie zbyt banalnym rozwiązaniem, rozważ poskładanie banknotów w kształt serduszek. Takie opakowanie nawiąże do romantycznego charakteru uroczystości i bez wątpienia pokaże, że włożyłeś w podarunek całe swoje serce.


Nieco bardziej klasyczną, a przy tym wciąż rzadziej spotykaną od koperty alternatywą, są eleganckie kartki ślubne na pieniądze. Występują w różnych odsłonach: papierowych z dyskretną kieszonką oraz drewnianych. W tym drugim przypadku przypominają podkładki pod dokumenty wyposażone w klamerki, którymi przyczepia się gotówkę. Producenci takich gadżetów umożliwiają zamówienie własnego grawera na drewnie albo wybranie spośród gotowych wzorów. Ciekawym pomysłem jest również drewniane pudełko na pieniądze na prezent ślubny z grawerem, na którego zamknięciu można wypalić imiona młodych i datę uroczystości, a w środku – życzenia.

Jak zapakować pieniądze na chrzest?

Nieco więcej kłopotu od prezentu ślubnego może sprawić to, jak zapakować pieniądze na chrzest. Z jednej strony jest to podarunek dla dziecka , a z drugiej dla jego opiekunów – w końcu maluszek nie byłby w stanie go spożytkować. Warto jednak mieć go na uwadze, przygotowując opakowanie na gotówkę, a zatem zawrzeć jakiś dziecięcy akcent.


Z pewnością oryginalnym pomysłem będzie ofiarowanie maluszkowi pluszowego kangurka z kieszonką, w której umieścisz pieniądze. Wówczas obdarujesz zarówno opiekunów, jak i bobasa – tych pierwszych wsparciem finansowym, a dziecko – nową przytulanką. Pamiętaj tylko, by była uszyta z materiałów bezpiecznych dla niemowląt.

Jak zapakować pieniądze na komunię?

W przypadku prezentu komunijnego dziecko jest już na tyle duże, że rodzice często pozwalają mu samodzielnie zdecydować, na co zostaną wydane pieniądze od gości. Najlepiej zatem zapakować gotówkę w taki sposób, by było widać, że to prezent dla dziecka – koperta jest dość poważna, przyda się więc coś bardziej nietypowego.


Świetnym rozwiązaniem może być samodzielnie przygotowane pudełko na pieniądze na komunię, które rozkłada się po zdjęciu wieczka. Jego ściany się wówczas „kładą”, odkrywając przyczepione do nich podarunki. Gotówkę można przykleić do dna (w kopercie lub solo), jako centrum prezentu, a na ściankach powiesić słodycze, kartkę komunijną, łańcuszek czy różaniec.

Jak zapakować pieniądze na 18. urodziny?

Osiemnastka słynie z żartobliwych prezentów – w przypadku pakowania pieniędzy również można wykazać się poczuciem humoru. Solenizant z pewnością nie będzie się spodziewał gotówki, gdy otrzyma pudełko wyciąganych chusteczek higienicznych – z tym że zamiast nich, w środku znajdzie banknoty. Na otarcie łez wzruszenia kupi sobie coś ładnego! Druga kreatywna opcja to przygotowanie pudełka na pizzę i ułożenie w środku pieniędzy na jej kształt. Specjalne zamówienie na urodziny! Dodatkowym smaczkiem może być wręczenie prezentu jakiś czas po zadzwonieniu do pizzerii.


Jeśli preferujesz jednak bardziej praktyczne prezenty, to postaw na eleganckie etui na karty i pieniądze. Oczywiście z gotówką w środku! Wybór takich gadżetów jest spory; występują w różnych wersjach kolorystycznych, a wielu producentów oferuje również usługę grawerowania.

Jak zapakować pieniądze na prezent na każdą okazję?

Mamy również kilka uniwersalnych propozycji, które sprawdzą się na każdą okazję. Pierwszą z nich jest słoik lub karafka pełna słodyczy i gotówki. Przygotowanie zajmie Ci dosłownie kilka minut; wystarczy kupić duży przezroczysty słój, najlepiej z ozdobną pokrywką albo pustą karafkę na alkohol. Do środka wsypuje się hermetycznie zapakowane słodycze, takie jak cukierki lub pralinki w papierkach, a między nimi – kopertę z pieniędzmi albo banknoty pozwijane w ruloniki. W przypadku koperty można dokupić pod jej kolor wstążkę, z której zrobisz kokardkę na naczynie.


A może zastrzyk gotówki – duża strzykawka, w której umieścisz pozwijane banknoty? Taki prezent zrobi wrażenie nie tylko na pracownikach służby zdrowia! W przypadku większej sumy możesz z kolei postawić na walizkę pełną pieniędzy albo skrzynkę skarbów. Wystarczy poprosić w banku o wymianę banknotów na takie po 10, 20 i 50 zł, by było ich jak najwięcej i wsypać do walizki. Jeśli zdecydujesz się na skrzynkę, dodaj do tego trochę monet na wzór pirackich klejnotów.