RK Legal

RK Legal to jedyna kancelaria na rynku, która łączy profesjonalną obsługę prawną dla przedsiębiorstw z kompleksowym zarządzaniem wierzytelnościami. Ofertę̨ opartą na tych dwóch filarach działalności uzupełnia spółka RK RODO – wyspecjalizowana w ochronie danych osobowych w ujęciu prawnym i IT.

RK Legal działa na rynku od 2006 r. Dziś to ponad 140 ekspertów, którzy obsługują kilkudziesięciu klientów korporacyjnych, w tym podmioty z międzynarodowych grup kapitałowych oraz spółki działające na terenie Polski.

W zakresie zarządzania wierzytelnościami kancelaria specjalizuje się w obsłudze banków, instytucji pożyczkowych, firm leasingowych, funduszy sekurytyzacyjnych oraz podmiotów z branży energetycznej i telekomunikacyjnej. Firma jest członkiem Euro Collect Net Lawyers – międzynarodowej sieci firm specjalizujących się w obsłudze wierzytelności w UE i poza nią.

Kancelaria posiada autorskie rozwiązania technologiczne, które gwarantują płynną wymianę informacji z klientem, łatwą analizę danych i raportowanie oraz sprawne zarządzanie wspólnymi projektami.

Departament Zarządzania Wierzytelnościami kancelarii RK Legal wspiera Smartney w procesie odzyskiwania należności od 2021 roku. Nasza kancelaria zapewnia kompleksowe wsparcie na każdym etapie dochodzenia należności – polubownym, sądowym i egzekucyjnym.

Preferujemy probiznesowe podejście, które pozwala na dostosowanie taktyki działania do założeń biznesowych i rekomendowanie najbardziej efektywnych rozwiązań. Gwarantujemy łatwy dostęp do informacji o prowadzonych sprawach poprzez rozbudowany model raportowania oraz nowoczesne narzędzia informatyczne stosowane przez kancelarię. Dzięki temu nasza współpraca na każdym etapie procesu dochodzenia należności jest płynna i skuteczna.

Dodatkowy atutem naszej kooperacji jest możliwość skorzystania z fachowej wiedzy prawników także z innych departamentów kancelarii, gdyż RK Legal specjalizuje się nie tylko w obsłudze procesu zarządzania wierzytelnościami, ale także w zakresie usług prawnych dla biznesu i ochrony danych osobowych.

Monika Szumańska, Managing Director of B2C Credit Management Division

Poznaj naszego Partnera lepiej na https://www.rklegal.pl/