Pożyczki pozabankowe. Na czym polegają i czym się różnią od tych dostępnych w bankach?

19 kwietnia 2021, opublikowane przez Smartney

Ciekawi Cię rosnąca popularność pożyczek pozabankowych? Chciałbyś wiedzieć, czym się charakteryzują i jakie są warunki ich zaciągania? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule. Postaramy Ci się przybliżyć wszelkie kwestie, które mogą Cię interesować i rozwiejemy wątpliwości, którymi być może owiane są pożyczki pozabankowe czy kredyty konsumenckie.

Czym jest pożyczka pozabankowa?

Pożyczki pozabankowe to z pewnością doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce pominąć zbędne formalności i potrzebuje natychmiastowego zastrzyku gotówki. Bardzo często mylnie jest ona utożsamiana z kredytem pozabankowym. W rzeczywistości jest to jednak pożyczka udzielana w oparciu o ustawę o kredycie konsumenckim. Zazwyczaj formalności są tutaj ograniczone do minimum, a do złożenia wniosku niezbędny będzie jedynie dowód osobisty. Kredyt, czy też pożyczka pozabankowa zaciągana jest zwykle na określony czas – zazwyczaj na 48 miesięcy, ale tak naprawdę w dużej mierze zależy to od konkretnego pożyczkodawcy. 

Szczegóły zawierania pożyczek pozabankowych znajdziesz na Smartney!

Kredyt pozabankowy online bez zbędnych formalności

Długie kolejki do okienek powodują, że instytucja banku kojarzy się w dużej mierze z czekaniem. Podczas rozmowy z konsultantem oraz w trakcie samego wnioskowania o pożyczkę czekają Cię liczne formalności. Mało tego! Prawdopodobnie, przed uzyskaniem kredytu, będzie konieczne zgromadzenie dokumentacji potwierdzającej Twoją zdolność kredytową. 

Z kolei pożyczka pozabankowa to nie tylko bardzo szybki, ale również prosty sposób uzyskania środków finansowych. Nie musisz obawiać się czasochłonnych formalności, a jedyne czego będziesz potrzebować do wzięcia kredytu konsumenckiego to Twój dowód osobisty.

Pożyczki pozabankowe przez Internet na dowód to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie nowoczesne rozwiązania i szanuje swój czas.

Pożyczki pozabankowe na raty – poznaj ich liczne zalety

Poznaj zalety pożyczki pozabankowej udzielanej w oparciu o ustawę o kredycie konsumenckim:

  • Znacznie ograniczone formalności to oszczędność czasu – doskonale rozumiemy, że w dzisiejszym świecie powiedzenie „czas to pieniądz” nabiera jeszcze większego znaczenia.
  • Pożyczki pozabankowe online to sposób na zasilenie konta bez wychodzenia z domu – o pożyczkę wnioskujesz drogą elektroniczną, więc wszystko, czego potrzebujesz, to urządzenie z dostępem do internetu
  • Szybka decyzja kredytowa oznacza szybki przelew na konto – dzięki zautomatyzowanemu procesowi weryfikacji wniosków procedura nie musisz obawiać się długiego oczekiwania na pieniądze

Sprawdź sam czy jest to rozwiązanie dla Ciebie i nie martw się brakiem wpływów!

Pożyczki pozabankowe online – czy są bezpieczne?

Przy wyborze pożyczki pozabankowej, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, dzięki którym zagwarantujesz sobie bezpieczeństwo i ochronę. Po pierwsze – zastanów się, jak szybko będziesz mógł spłacić taką pożyczkę pozabankową. Pozwoli to na optymalne dobranie okresu spłaty, a Ty nie będziesz musiał obawiać się, że nie dotrzymasz terminu. Dodatkowo nie zapomnij zapoznać się ze wszystkimi kosztami, jakie wiążą się z uzyskaniem pożyczki. Kwestią, która może Cię zainteresować, będzie także możliwość wcześniejszej spłaty i pozbycie się zobowiązania. Oczywiście Twoje prawa są chronione przez Kodeks Cywilny, wobec tego nie musisz obawiać się, że pożyczone pieniądze nie trafią na Twoje konto.

Pożyczki pozabankowe to rozwiązanie dla każdego

Świadomy konsument wie, że inwestowanie w siebie, ale również w komfort miejsca, w którym żyjemy, bardzo często przekłada się na wiele aspektów naszego życia. Bez wątpienia chociaż posiadamy pracę, nie zawsze możemy pozwolić sobie na zagraniczne wakacje czy modernizację domu. Właśnie w takich sytuacjach najlepiej skorzystać z pożyczki pozabankowej. Minimum formalności i maksimum korzyści to właśnie cechy takich rozwiązań. Możesz pożyczyć odpowiednią dla Ciebie kwotę, aby wspomóc swój rozwój lub polepszyć komfort życia. Być może jesteś przedsiębiorcą, rolnikiem, a może młodym rodzicem, który stanął w obliczu życiowego wyzwania związanego z wychowaniem dziecka. Wyjątkowe sytuacje to nasza specjalność!