Zakupy na raty przez internet. Jak je usprawnić?

11 marca 2021, opublikowane przez Smartney

zakupy online

Jak usprawnić zakupy na raty przez internet?
Wygodne płatności za zakupy w e-sklepach.

Często, kupując dom, mieszkanie, czy wprowadzając się do nowo wynajmowanego lokalu, przy wykańczaniu wnętrza może się okazać, że brakuje nam już gotówki na porządny telewizor, czy meble z wyższej półki.
Jednak mamy świadomość, że zakup lepszego sprzętu posłuży nam na lata. Co zrobić w takiej sytuacji?
Warto zastanowić się nad zakupem na raty.
Wówczas spokojnie będziemy mogli spłacać miesięczne raty i cieszyć się sprzętem, czy meblami, które naprawdę są spełnieniem naszych marzeń.

Zakupy na raty przez internet – co to jest?

Zakupy na raty sprzętu, mebli czy nawet elementów wykończenia domu takich jak okna, czy drzwi, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie musisz iść na kompromisy i czekać, aż uzbierasz daną kwotę lub kupować tych rzeczy, które wcale nie spełniają Twoich oczekiwań, ale na które Cię stać. Dzięki ratom możesz kupić to co przyda Ci się na lata i jest najwyższej jakości. Nie wychodząc z domu, przy minimum formalności, na dowód. Tak, zakupy na raty przez internet na dowód są już możliwe. Jako pierwszy wprowadził je Smartney.

Korzystając z oferowanego rozwiązania – paySmartney, będącego systemem płatności odroczonych, który powstał we współpracy z Blue Media, masz możliwość kupowania w sklepie internetowym teraz, a płacenia za zamówienie później: do 30 dni bez ponoszenia żadnych kosztów lub na wygodne raty. E-sklep otrzyma płatność w momencie zamówienia spłaty. Każdy taki zakup na raty będzie dla Ciebie prostszy niż odwiedzanie banku stacjonarnie i zaciąganie pożyczki, a następnie czekanie na decyzję kredytową, a potem na wypłatę środków.

Zakupy na raty online – jak to działa?

Cały proces zakupu telewizora, telefonu czy pralki na raty jest niezwykle prosty. Kupujący zamawia sprzęt w sklepie on-line wybierając jako metodę płatności pay Smartney. Następnie po wypełnieniu krótkiego formularza Smartney przeprowadza szybki proces oceny zdolności kredytowej zamawiającego. Weryfikuje czy może mu przyznać finansowanie w danym momencie. Jeśli decyzja jest pozytywna, kupujący otrzymuje pożyczkę, pokrywając tym samym koszt zakupu. Sklep wysyła zamówienie do klienta, ten otrzymuje przesyłkę, a sprzedawca pieniądze. Następnie klient ma wyznaczony okres na spłatę pożyczki. Oczywiście, możliwe jest odstąpienie od umowy, zwrot towaru na wyznaczonych przez sklep warunkach. Klient może zechcieć dokonać bezkosztowej spłaty w ciągu 30 dni, ale może także – jeśli jest to zakup na większą kwotę – rozłożyć ten zakup na oprocentowane, miesięczne raty.

Telewizor na raty

Dobry telewizor 55-calowy, z wieloma funkcjami może kosztować kilka tysięcy złotych. Jest to inwestycja na lata. Jednak może się okazać, że w danym momencie, np. zepsuł się stary, a nie masz środków na ten wymarzony.
W takiej sytuacji warto kupić telewizor na raty bez potrzeby chodzenia do banku. Dlaczego? Bo cena sprzętu używanego drastycznie maleje – bardziej opłaca się kupić telewizor, który posłuży Ci na lata, niż iść na kompromisy i po kilku miesiącach zastanawiać się nad wymianą sprzętu. Procedura takiego zakupu jest niezwykle prosta.
Nie wymaga żadnych formalności, a telewizory na raty przez internet sprzedawane są coraz częściej, przez coraz większą liczbę e-sklepów. Wystarczy prześledzić oferty, wybrać sprzęt i upewnić się, że sklep umożliwia sprzedaż ratalną on-line.

Komputery na raty

Podobnie jak telewizor, również komputer dobrej klasy, który może być Ci potrzebny do pracy, może kosztować wraz z oprogramowaniem wiele tysięcy złotych. Zakładając sytuację, w której psuje Ci się komputer, a Ty masz kilka dni na zrobienie ważnego projektu, raty wydają się sensownym rozwiązaniem. Zwłaszcza, gdy dzięki zakupionemu sprzętowi zarobisz dużo więcej i bardzo szybko spłacisz pożyczkę, którą zaciągnąłeś. Dawno zapomnisz o spłaconym już zobowiązaniu, a sprzęt dalej będzie Ci służył. To proste i szybkie rozwiązanie. Możesz nie mieć czasu, a często nawet ochoty na naprawę stary komputer, który nie wiadomo kiedy popsuje się znowu. Korzystając z zakupów na raty, cały proces zakupowy przeprowadzisz w kilka chwil, a już na drugi czy kolejny dzień możesz cieszyć się z nowego sprzętu. Podobnie postąpić możesz kupując np. telefon na raty, który jest Ci potrzebny do pracy. Trudno wyobrazić sobie, że w przypadku awarii będziesz czekał tydzień lub dwa, aż zostanie on naprawiony. Dzięki zakupom na raty możesz mieć nowy w bardzo krótkim czasie, na dobrych warunkach.

Meble na raty przez internet

Wprowadzając się do nowego mieszkania, lub chcąc przeprowadzić gruntowny remont możesz nie chcieć kupować słabej jakości nowych mebli w sieciówce, podobnie jak innych elementów wyposażenia, takich jak sprzęt AGD czy elementy dekoracyjne: dywany, zasłony, pościele. Okazuje się, że nie ma problemu, aby zakupić meble, które będziesz mógł spokojnie spłacać w ratach. Wystarczy, że w kilka chwil, podczas zakupów w e-sklepie przejdziesz opisywany wyżej krótki proces zakupowy. Wówczas podobnie jak w przypadku telewizora, czy innych sprzętów, meblami także będziesz cieszył się dość szybko, natomiast spłatę rozłożysz na dogodne dla Ciebie raty. 

Okna na raty, sprzęt na raty, a może meble? To wszystko możesz kupić w kilka chwil bez wychodzenia z domu, kilkoma kliknięciami myszki. Brzmi dobrze – prawda? Powyżej przedstawiliśmy Ci rozwiązanie, z którego możesz skorzystać w razie potrzeby, w każdej chwili.