Strój biznesowy, szkolenie biznesowe. Zainwestuj w swój wizerunek.

15 lipca 2021, opublikowane przez Smartney

Prowadzisz biznes? Zainwestuj w swój wizerunek

Projektowanie i budowanie marki osobistej (personal branding) to dziś nie tyle moda, co konieczność. Zwłaszcza dla właścicieli firm, których celem jest zdobywanie pozycji lidera na konkurencyjnym rynku. Czym jest marka osobista dla przedsiębiorcy i dlaczego warto ją kreować? Jak inwestować w swój wizerunek godnego zaufania eksperta? Kiedy szkolenie biznesowe się opłaca i jak je sfinansować? Podpowiadamy!

Profesjonalny wizerunek w biznesie – dlaczego warto o niego dbać?

Personal branding rozumiany jest jako budowanie swojego własnego wizerunku z wykorzystaniem przemyślanej i dokładnie zaplanowanej strategii. Celem podejmowanych działań jest stworzenie marki osobistej. Personal branding daje właścicielom z różnych branż szereg korzyści. Dobrze zaplanowany proces zarządzania swoim własnym wizerunkiem pozwala łatwiej nawiązywać kontakty, kreować siebie jako eksperta w danej dziedzinie i budować wiarygodność w oczach potencjalnych klientów i kontrahentów. Dzięki marce osobistej przedsiębiorcy mogą również wzmacniać swój wizerunek pracodawcy i wyróżniać się spośród konkurencji.

Silna marka osobista może dawać właścicielom firm znaczną przewagę w działaniach marketingowych i sprzedażowych. Dlatego też tak ważne jest dbanie o jej rozwój od początków prowadzenia działalności gospodarczej, między innymi poprzez inwestowanie w szkolenie biznesowe.

Inwestowanie w wizerunek przedsiębiorcy – od czego zacząć?

Proces personal brandingu realizowany przez przedsiębiorcę obejmuje liczne działania wizerunkowe, których celem jest promocja swojej marki. Wśród nich, obok osobowości właściciela biznesu i wartości przez niego wyznawanych, ważną rolę odgrywają podejmowane akcje w zakresie wizerunku zewnętrznego – wizażu, ubrań i dodatków. Umiejętnie zbudowany wizerunek zewnętrzny podkreśla wiarygodność zawodową i zwiększa pewność siebie, co w biznesie przekłada się na jego skuteczność.

Profesjonalny wizerunek biznesowy, który odwołuje się do emocji i odbiorców, stanowi kluczowy element pierwszego wrażenia w kontakcie z klientem czy kontrahentem. O tym, jak zostaniemy przez nich odebrani, decyduje zaledwie siedem sekund – potwierdzają to liczne badania.

Savoir vivre w biznesie – jaki strój biznesowy wzbudzi zaufanie?

Profesjonalizm wizerunku podkreślają takie elementy, jak choćby ubiór dopasowany do piastowanego stanowiska i okoliczności. Umiejętnie stosowany biznesowy dress code może przynieść przedsiębiorcy wiele korzyści, a błędy popełnione w tym zakresie są w stanie przekreślić szanse na wzrost nawet najlepiej zaplanowanego biznesu. Moda, stanowiąca niezwykle ważny element savoir vivre w biznesie, opiera się na elegancji i prostocie. Strój biznesowy przedsiębiorcy powinien być schludny i wyrażać szacunek wobec osób, z którymi się on spotyka.

W szafie biznesowej rządzi klasyka, określana mianem business formal. W garderobie panów nie może więc zabraknąć idealnie skrojonego garnituru, koszul z długim rękawem, krawatów, skórzanych dodatków – butów i paska oraz zegarka z tarczą na pasku. Panie natomiast powinny postawić na białe, nieprzezroczyste bluzki i koszule, dopasowane do sylwetki marynarki, spódnice zakrywające kolana lub materiałowe spodnie, skórzane dodatki i dyskretną biżuterię.

Kompletując biznesową garderobę nie warto oszczędzać – wysoka jakość ubrań i dodatków pozwoli nam stworzyć pożądany wizerunek. W jego kreowaniu pomocne może być również szkolenie biznesowe z udziałem osobistego stylisty, który po dokładnej analizie dopasuje dla nas ubrania – odpowiednie dla zajmowanego stanowiska, zgodne z analizą kolorystyczną i wpisujące się w aktualne trendy. Koszt takiej usługi wynosi 150-300 zł za godzinę konsultacji.

Etykieta biznesowa – jak zgłębić jej tajniki?

Dla przedsiębiorcy nastawionego na sukces ważna jest również znajomość etykiety biznesowej, która wskazuje, jak z klasą prowadzić rozmowy biznesowe i w jaki sposób zachować się podczas ważnych spotkań. Istotne są zwłaszcza takie elementy, jak autoprezentacja, tytułowanie, zasady pierwszeństwa, dawanie i przyjmowanie upominków, mowa ciała czy zachowanie przy stole.

Savoir vivre w biznesie jest dziś jednym z najważniejszych wyznaczników profesjonalizmu firmy, dlatego warto w niego inwestować. Z pomocą przedsiębiorcom przychodzą firmy organizujące biznesowe szkolenia z budowania wizerunku i etykiety, której znajomość pozwoli im na nawiązywanie relacji z klientami i kontrahentami. Koszt udziału w szkoleniu to wydatek od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Pożyczka na rozwój firmy – kiedy się opłaca?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga nieustannego inwestowania w jej rozwój. Zdobywanie nowej wiedzy, zakup sprzętu i usług, udział w wydarzeniach branżowych czy promocja firmy w internecie – to codzienność właścicieli biznesów z różnych branż. Dodatkowe koszty generuje również budowanie swojego wizerunku, a zatem zakup wysokiej jakości ubrań, wsparcie osobistej stylistki czy szkolenie biznesowe z etykiety. Zwłaszcza w przypadku niewielkich i stawiających pierwsze kroki na rynku przedsiębiorców, liczy się każda złotówka, a inwestycje należy podejmować z głową. Skąd zatem brać środki na ich finansowanie?

Zainteresowaniem przedsiębiorców cieszy się pożyczka na rozwój firmy, w ramach której mogą przeznaczyć otrzymane środki na dowolny cen związany z prowadzoną działalnością gospodarczą, w tym na wybrane szkolenie biznesowe. Jedną z istotnych zalet tego rozwiązania jest ograniczenie formalności do minimum.

Nie pozwól, by brak środków zahamował rozwój Twojej firmy! Weź w Smartney pożyczkę online z lekkimi ratami i wznieś swój biznes na wyższy poziom!