Prezent na dzień dziecka – co kupić?

17 marca 2021, opublikowane przez Smartney

Prezent na dzień dziecka – czy istnieje rozwiązanie uniwersalne?

Krótka odpowiedź oczywiście brzmi „nie”. Każde dziecko jest inne, każde ma inny wymarzony prezent na dzień dziecka. Czasem ułatwi Ci zadanie i samo powie, co najbardziej chciałoby dostać. Ale oczywiście nie zawsze jest tak łatwo. Za to przed Tobą pierwsza decyzja – chcesz komuś podarować rzecz, czy przeżycie? Bo pomysły na dzień dziecka to nie tylko przedmioty. Wspólna wyprawa do ZOO (jeśli do czerwca je otworzą)? Fajne warsztaty, na których razem spędzicie czas? A może jakiś weekendowy wspólny wyjazd? Każda z tych opcji to prezent na dzień dziecka, który długo nie zostanie zapomniany. Spokojnie, pochylimy się nad obiema opcjami.

Zabawki na dzień dziecka – co tu wybrać?

Najbardziej oczywista odpowiedź? Klocki Lego. Kup klocki. Uczą kreatywności, w zależności od stopnia komplikacji, są dobrym prezentem dla dziecka w każdym wieku no i spodobają się zarówno dziewczynkom jak i chłopcom. No i to te zabawki na dzień dziecka, z których korzysta się offline – to dzisiaj szczególnie ważne. Inna dobra opcja, to artykuły związane z hobby. Zapewne wiesz co osoba, którą planujesz obdarować robi w wolnym czasie. Maluje? Skleja modele? Uwielbia zabawę z masami plastycznymi? Dobre rozpoznanie to trzy czwarte sukcesu. Jeśli dowiesz się najpierw co dziecko lubi, to kiedy zobaczysz sekcję „zabawki na dzień dziecka” w ogromnym sklepie od razu poznasz, gdzie kierować swoje kroki. Jeśli dysponujesz większym budżetem, rozsądnym pomysłem wydaje się też elektronika – zwłaszcza dla starszego dziecka. Opaski monitorujące treningi, tablety czy nawet małe drony na pewno sprawią wiele radości. Ale to nie jedyne pomysły na dzień dziecka. Może artykuły sportowe? Fajna nowa piłka albo rakieta do tenisa, to dla młodego sportowca nie lada gratka.

A może coś dla kolekcjonerów przeżyć?

Jeśli chodzi o fajne rzeczy, które można zrobić teraz wspólnie, koronawirus sporo namieszał. Sytuacja nie jest jednak tragiczna. Pytanie, czy dziecko dla którego prezentu szukasz jest fanem spokojniejszych, czy tych. Bardziej ekstremalnych atrakcji. Mimo zamknięcia sporej części gospodarki, wielu rzemieślników a nawet restauracji proponuje prowadzone w reżimie sanitarnym warsztaty. Niektóre z nich dostępne są też zdalnie! Otrzymujesz kurierem wszystkie niezbędne materiały, a warsztaty prowadzone są za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Fan mocniejszych wrażeń na pewno doceni wspólny wypad na strzelnicę lub jazdy konne. To stosunkowo niewielki koszt, a wspaniałe wspomnienia. Zawsze możecie się też wspólnie nauczyć czegoś zupełnie nowego – może wędkarstwa? Albo nordic walkingu? Nie dość, że takie rzeczy mogą stać się nową pasją dziecka, to jeszcze ułatwią mu spędzanie czasu w czasie pandemii.

Co kupić na dzień dziecka? Podsumujmy

Prezent na dzień dziecka niejednemu dorosłemu spędza sen z powiek. Najlepszym dowodem na to, jak trudny to temat jest popularność frazy „dzień dziecka co kupić” w rozmaitych wyszukiwarkach. Najgorsze, że nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi. Stoimy na stanowisku, że gotówka nie jest najlepszą opcją – dziecko zdecydowanie bardziej doceni przemyślany prezent, który pokaże, jak dobrze je znasz. A więc co kupić na dzień dziecka? Jak to się mówi, najcenniejszym prezentem, który możesz podarować, jest Twój czas. Zróbcie coś razem! Warsztaty garncarskie? Wspólny wypad na strzelnicę, czy na ryby? A może lekcja jazdy konnej? Możliwości jest wiele. Młody człowiek na pewno doceni też jednak zabawki: klocki, gry planszowe, drobną elektronikę czy gry komputerowe.