Nowoczesne sprzęty do kuchni. W co warto zainwestować?

31 marca 2021, opublikowane przez Smartney

Nowoczesny sprzęt AGD do kuchni może znacznie uprzyjemnić codzienne obowiązki. Zamiast marnować czas na ręczne mycie naczyń, wystarczy zainwestować w zmywarkę. Tymczasem przygotowywanie drugiego dania znacznie przyspieszy ryżowar. Jaki sprzęt do kuchni wybrać? Oto najlepszy sprzęt AGD do domu lub mieszkania.

Czajnik elektryczny – obowiązkowy sprzęt AGD do kuchni dla każdego

Moda na smart house trwa w pełni. Pośród inteligentnych urządzeń znajdziemy także nowoczesny sprzęt AGD do kuchni. Jednym z obowiązkowych w każdym domu jest czajnik elektryczny. Małe AGD do kuchni z inteligentnym czujnikiem i wyświetlaczem cyfrowym pozwala sprawdzać temperaturę gotowanej wody w czasie rzeczywistym i dostosować ją do potrzeb. Aby nim zarządzać, nie trzeba nawet wstawać z miejsca, wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk w aplikacji mobilnej. Jakby tego było mało, urządzenie zostało wyposażone w innowacyjne zabezpieczenia – nie tylko przed przegrzaniem, ale także przed włączeniem czajnika, gdy zbiornik na wodę jest pusty. Do zakupu zachęca cena – czajnik elektryczny smart można kupić już za około 150-250 złotych.

Inteligentna zmywarka – sprzęt do kuchni, który uprzyjemni sprzątanie po gotowaniu

Warty zakupu sprzęt AGD do kuchni to także zmywarka z serii smart house. Inteligentne modele pojawiły się na polskim rynku niespełna 2-3 lata temu, a liderami w tej branży są takie marki jak Siemens, Bosch oraz Samsung. Co wyróżnia nowoczesny sprzęt AGD do kuchni? Przede wszystkim:

  • automatyczne dobieranie programu w zależności od tego, co zostało załadowane do zmywarki;
  • inteligentny system automatycznego otwierania drzwi, dzięki czemu urządzenie da się otworzyć nawet wtedy, gdy ręce masz zajęte;
  • licznik tabletek – aplikacja może poinformować o tym, że stan zapasów jest niski i trzeba dokupić tabletki do zmywarki;
  • możliwość sterowania za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej, nawet pod nieobecność domowników.

Brzmi pięknie, prawda? Na szczęście to nie science-fiction, innowacyjny sprzęt do kuchni jest dziś w zasięgu każdego. Jeśli chodzi o cenę inteligentnych zmywarek, należy się przygotować na wydatek rzędu około 3-5 tysięcy złotych (w zależności od marki oraz tego, czy model jest wolnostojący, czy służy do zabudowy).

Inteligentny ryżowar – nowoczesny sprzęt AGD do kuchni, który przyspieszy gotowanie

Bardzo ciekawym urządzeniem z kategorii AGD do kuchni jest ryżowar. To więcej niż garnek – maszyna wykorzystuje technologię wysokiego ciśnienia i dzięki temu pozwala na ugotowanie ryżu o doskonałej konsystencji i smaku. Twardość ryżu można regulować z poziomu dedykowanej aplikacji mobilnej, urządzenie można uruchomić także pod nieobecność domowników, np. w drodze powrotnej do domu. Niektóre modele posiadają dodatkowe funkcje – np. duszenie mięsa lub gotowanie zup. Koszt zakupu takiego sprzętu do kuchni wcale nie jest taki wysoki – zapłacimy za niego około 400-500 złotych.

Ekspres do kawy – najlepszy sprzęt AGD do kuchni dla kawoszy

W nowoczesnym domu nie może zabraknąć także aparatury do przyrządzania pysznej kawy. Najlepszy sprzęt AGD z tej kategorii to ekspresy wyposażone w zintegrowany młynek żarnowy oraz posiadające mini lodówkę do przechowywania mleka. W urządzeniach wysokiej klasy nie zabrakło także inteligentnych programów czyszczenia, konserwacji i odkamieniania – ingerencja użytkownika polega jedynie na wsypaniu do wnętrza odpowiedniego preparatu, resztę pracy wykonuje za nas ekspres do kawy. Ile kosztują tego typu urządzenia? Wystarczy znaleźć w budżecie domowym około 2-4 tysiące złotych (cena zależy od możliwości ekspresu, dodatkowych funkcji oraz tego, czy sprzęt do kuchni jest wolnostojący, czy pod zabudowę).

Robot sprzątający – idealny sprzęt AGD dla osób lubiących czystość

Jaki sprzęt do kuchni zakupić, by ułatwić sprzątanie? Ogromną furorę na polskim rynku robią roboty sprzątające, w szczególności te z funkcją mopowania oraz zasysania płynów. Urządzenia te wyposażono w inteligentne czujniki, dzięki któremu mogą one poruszać się po całym mieszkaniu lub domu bez ingerencji człowieka. Wszystkie krawędzie oraz przeszkody zostają zmapowane w pamięci robota, przez co maszyna zgrabnie ich unika. Dodatkowe funkcje to wykrywanie zabrudzonych miejsc oraz automatyczny powrót do bazy w celu ponownego naładowania. Koszt zakupu takiego robota zależy od liczby funkcji, w jakie go wyposażono, dostępne są zarówno modele za 1,5-2 tysiące złotych, jak i sprzęt o wartości 3 tysiące złotych i więcej.

Kuchenki indukcyjne – nowoczesny sprzęt AGD do kuchni

Najlepszy sprzęt AGD do kuchni to także inteligentne kuchenki indukcyjne. Urządzenie posiada wbudowane różnorodne programy gotowania, które można dobrać w zależności od potrawy. Dzięki niemu jajecznica, gulasz, czy też zupa, będą zawsze smakować idealnie. Z obsługą przenośnych płyt indukcyjnych poradzą sobie wszyscy – także te osoby, które nie przepadają za gotowaniem. Sprzęt do kuchni uczyni przygotowywanie różnych potraw znacznie przyjemniejszym. Ile kosztują tego typu urządzenia? Niedużo, bo około 300 złotych.