Kredyt 10 tys. zł , skąd wziąć i na co przeznaczyć?

12 maja 2021, opublikowane przez Smartney

pożyczka do 10 000 zł

Planujesz mały remont mieszkania? A może marzy Ci się rodzinny wyjazd do ciepłych krajów? Czeka Cię niespodziewany wydatek, którego niestety nie udźwignie Twój domowy budżet? Jednym z najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych rozwiązań w takiej sytuacji jest szybka pożyczka. Skąd wziąć kredyt 10 tys. zł? Jakich formalności wymaga pożyczka 10 000 zł? Podpowiadamy! 

Kredyt 10 tys. zł – kredyt gotówkowy czy pożyczka pozabankowa?

Kredyt 10 tys. zł jest jednym z popularnych produktów finansowych, które często ratują nas z opresji. Nie każdy wydatek jesteśmy w stanie przewidzieć i zaplanować. Jeśli marzy Ci się zagraniczny wyjazd albo myślisz o przeprowadzeniu mini remontu w najbliższej przyszłości, pomocny może okazać się kredyt gotówkowy. Jest to jeden z możliwych sposobów na uzyskanie gotówki, jednak w tym celu musisz skorzystać z oferty banku. To z kolei zazwyczaj będzie wiązało się z niemałymi formalnościami dotyczącymi podania stałego źródła dochodu czy nienagannej historii kredytowej. Choć pożyczka 10000 zł jest pożyczką stosunkowo małą i nie jest obarczona takimi wymaganiami jak kredyty na dużo wyższe kwoty, mimo wszystko bank musi przeprowadzić konieczną weryfikację, by przyznać Ci kredyt 10 000 zł. Alternatywą dla bankowej pożyczki 10 tys. zł jest kredyt konsumencki, jaki oferuje Smartney.

Pożyczka 10 000 zł: zalety kredytu konsumenckiego

Pożyczka 10 tysięcy złotych jest stosunkowo niskim zobowiązaniem. Rozważając kredyt 10 tys. zł wzięty w banku, musimy jednak liczyć się z koniecznością złożenia oświadczenia o zarobkach czy wyciągu z konta. Decydując się na kredyt konsumencki, jaki oferuje Smartney, ograniczamy wszelkie formalności do minimum. Po wybraniu kwoty kredytu, pozostaje nam do ustalenia okres kredytowania, czyli czas, w którym deklarujemy spłacić całe zobowiązanie. W Smartney, pożyczka 10 tysięcy złotych może być spłacana nawet do 50 miesięcy. To od Ciebie zależy, na ile lat rozłożysz swoje zadłużenie. 

Pożyczka 10 tysięcy: ile wyniesie miesięczna rata?

Decydując się na nieco wyższe raty, kredyt konsumencki będziesz mógł spłacić w krótszym czasie. Jeśli zechcesz jednak rozłożyć go nawet na 5 lat, miesięczna rata będzie wówczas o wiele niższa. Dla przykładu – jeśli zdecydujesz się skorzystać z oferty Smartney i weźmiesz kredyt na 10 tys. zł, z okresem spłaty wynoszącym 48 miesięcy, co miesiąc płacił będziesz około 276 złotych. Jeśli chciałbyś jednak nieco szybciej uregulować zadłużenie i zdecydujesz się na okres kredytowy trwający nie dłużej niż 24 miesiące, wówczas miesięczna rata, jaką przyjdzie Ci zapłacić będzie oscylowała w granicach 533 złotych. Miej jednak na uwadze, że są to kwoty orientacyjne, a ostateczną wysokość raty poznasz już po złożeniu wniosku o kredyt konsumencki.

Jak wziąć kredyt 10 000 złotych?

Jeśli poszukujesz szybkiego zastrzyku gotówki, możesz skorzystać z oferty Smartney, która jest połączeniem jakości tradycyjnej bankowości z uproszczonym systemem ubiegania się o pożyczkę. Proponowany przez nas kredyt konsumencki zawiera w sobie cechy klasycznego kredytu bankowego, jednocześnie zapewniając minimum formalności podczas ubiegania się o pożyczkę. Wystarczy, że wybierzesz wysokość kredytu i okres spłaty rat, a następnie uzupełnisz krótki wniosek. Ocena zdolności kredytowej odbywa się między innymi na podstawie informacji udostępnianych z baz danych, z których korzystają banki oraz firmy pożyczkowe. To, co jednak najważniejsze – tradycyjne dokumenty dochodowe w pełni zastąpiono procesem zautomatyzowanej weryfikacji na podstawie rachunku bankowego. To wszystko pozwala na maksymalne skrócenie czasu wnioskowania, ale także i czekania na decyzję o przyznaniu pożyczki.

Na co przeznaczyć kredyt 10 000 złotych?

Zawsze warto mieć drobne oszczędności. Zbudowanie sobie niewielkiej poduszki finansowej daje nam poczucie bezpieczeństwa i pewności, że poradzimy sobie w każdej sytuacji. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie tę poduszkę sobie zapewnić. Niekiedy potrzebujemy szybkiego wsparcia finansowego i właśnie wtedy jednym z dostępnych rozwiązań może być kredyt 10 tys. zł. Decydując się na niego, zapewne doskonale wiesz, na co go przeznaczysz. Za pożyczone pieniądze możesz sfinansować dowolnie wybrany przez siebie cel. Jeśli ma to być pierwszy krok w stronę spełnienia Twoich marzeń – zrób to już teraz. Nie zwlekaj. Smartney nie będzie także zwlekał z decyzją kredytową. Tę możesz dostać nawet w ciągu 15 minut od chwili poprawnego złożenia wniosku.