Konto dla dziecka, zabezpieczenie jego przyszłości?

30 kwietnia 2021, opublikowane przez Smartney

To normalne, że chcesz chronić swoich najbliższych. Starasz się, aby niczego im nie brakowało. Pragniesz zagwarantować im tak zwany lepszy start. Rozwiązaniem może być konto bankowe dla dziecka, które zagwarantuje nie tylko poczucie finansowej stabilizacji, ale będzie także znakomitą opcją na bezpieczne oszczędzanie. Zanim podejmiesz jednak ostateczną decyzję sprawdź, jakie możliwości daje konto w banku dla dziecka i z jakimi korzyściami wiąże się takie oszczędzanie.

Załóż konto oszczędnościowe dla dziecka i zatroszcz się o jego przyszłość

Z pewnością masz świadomość, że zanim się obejrzysz Twoja pociecha dorośnie i będzie chciała realizować swoje pasje. Być może Twoje dziecko będzie miało ambicje, aby pójść na dobre studia albo założyć własną firmę w młodym wieku. Wówczas niezbędne będą środki finansowe, które pomogą w realizacji planów. Doskonałym rozwiązaniem jest konto oszczędnościowe dla dziecka. Środki, które będziesz regularnie przelewać na konto, stopniowo będą się powiększały. 

Konto bankowe dla dziecka będzie pierwszym krokiem ku zabezpieczeniu jego przyszłości i zapewnieniu mu lepszego startu w dorosłym życiu.

Konto dla dziecka i jego korzyści

Przeczytaj, jakie korzyści zyskasz, zakładając konto oszczędnościowe dla dziecka:

  • Bezpieczne oszczędzanie – na rynku dostępnych jest wiele instrumentów inwestycyjnych. Jednak wraz ze zwiększającą się stopą zwrotu, rośnie ryzyko utraty środków. Natomiast trzymanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym jest bezpieczne i pozbawione takiego ryzyka.
  • Finansowa stabilizacja – doskonałe zabezpieczenie, które zaoszczędzi wielu stresów, gdy Twoje dziecko osiągnie wiek pełnoletni.
  • Dobre praktyki zaprocentują – gdy maluch będzie już starszy, możesz opowiedzieć mu o swoim systemie oszczędzania. Będzie to doskonała lekcja szacunku dla pieniądza, którą zapamięta na lata.

Konto dla młodych, naucz swoje dziecko oszczędzania

Nie musisz się martwić, jeżeli nie pomyślałeś, aby założyć konto bankowe dla dzieci już wówczas, gdy były jeszcze w wieku niemowlęcym. Wszystko można nadrobić, a dodatkowo może się okazać, że przyjdzie Ci przeprowadzić bardzo życiową lekcję. Zapoznaj się ze wszystkimi formalnościami, po czym opowiedz dziecku, czym właściwie jest konto dla młodych. Zaznacz, że może tam regularnie odkładać pieniądze, które na przykład dostanie na urodziny. Nie musi być to oczywiście cała kwota, ale na przykład jej część. Wskaż, dlaczego pieniądze należy oszczędzać i jakie kroki podjąć, by zacząć to robić. Rozmowa ze starszym dzieckiem z pewnością wpłynie na jego postawę w przyszłości. Jako dorosły człowiek będzie szanował pieniądze i nie dopuści do sytuacji, w której zostanie całkowicie bez środków.

Jak założyć konto dla dziecka poniżej 13 lat?

Zanim założysz konto dla dziecka, musisz zapoznać się z warunkami, jakie obowiązują w danym banku. Polskie prawo nie pozwala, aby dziecko poniżej 13 roku życia mogło zawierać umowy, w tym również te dotyczące usług finansowych, co nie oznacza, że nie jest to niemożliwe. Warunkiem jest jednak, aby dziecko korzystało z niego przy płaceniu za najbardziej podstawowe produkty, takie jak woda czy bułka. Oczywiście, gdy dziecko osiągnie wiek 13 lat, wówczas możliwości się zwiększają i następuje przekształcenie rachunku na konto młodzieżowe. Aby sprawdzić, które konto dla młodych będzie najbardziej korzystne, dokładnie przejrzyj oferty banków oferujących takie usługi.

Brak konta oszczędnościowego – jest rozwiązanie

Oczywiście nie każdy wybiega myślami tak daleko w przyszłość. Zamiast tego skupiasz się na rozwiązywaniu codziennych problemów i często zanim się obejrzysz, Twoje dziecko będzie dorosłe. Może się wówczas okazać, że Twoja pociecha marzy o zagranicznych studiach albo nowym aucie na 18 urodziny. Pomocna wówczas może okazać się pożyczka, która pozwoli zrealizować dowolny cel.

Weź szybką pożyczkę online bez zbędnych formalności i czekania na decyzję banku. Już w kilka chwil na Twoim koncie mogą pojawić się środki, dzięki którym spełnisz marzenia swoich dzieci. Nie czekaj i skorzystaj z oferty już dziś.