Smartney Sp z o.o. łączy się z Oney Polska S.A.

21 grudnia 2023, opublikowane przez Maciej Kikta

1 grudnia 2023 roku doszło do połączenia należących do francuskiej Grupy Oney Bank spółek Smartney Sp. z o.o. i Oney Polska S.A. Powstała w wyniku połączenia Smartney Grupa Oney S.A. zarządzać będzie dwiema markami – OneyRaty i Smartney.

W ciągu ponad dwóch dekad na polskim rynku, Oney Polska zbudowała silną pozycję, oferując pierwsze w Polsce rozwiązanie fintechowe przeznaczone dla stacjonarnych punktów sprzedaży. Smartney w ciągu kilku lat została jednym z liderów rynku, z ponad 25% udziałem w pożyczkach udzielanych na ponad 12 miesięcy.

Pierwsze sygnały na temat planowanego połączenia pojawiły się już w lipcu. Ostatnie miesiące obie spółki wykorzystały na dostosowanie procesów, wymianę wiedzy, projektowanie nowych rozwiązań dla Klientów czy integrację obu zespołów. Impulsem prowadzącym do połączenia była chęć poszukiwania synergii pomiędzy oboma modelami biznesowymi oraz jeszcze lepszego wykorzystania zatrudnianych przez obie organizacje talentów.

Prezesem nowej organizacji został Stephane Tanter, zarządzający do tej pory obiema spółkami.

„Smartney Grupa Oney S.A. to coś więcej, niż Smartney i Oney Polska. Wspólnie będziemy w stanie osiągnąć wiele, a naszą siłą napędową w dalszym ciągu będzie ciągły rozwój, innowacje oraz profesjonalny zespół Połączenie modeli biznesowych jest dla nas naturalnym krokiem w stronę rozwoju biznesu na polskim rynku. Unikalne know-how wnoszone przez obie spółki i możliwość lepszego wykorzystania talentów zgromadzonych w naszych organizacjach pozwolą nam rozwijać się jeszcze szybciej. To, co udało nam się osiągnąć, jest dla nas powodem do dumy, i jesteśmy przekonani, że wspólnie  dostarczymy jeszcze lepszych i nowocześniejszych rozwiązań finansowych dla Klientów i Partnerów.”

Grupa Oney Bank jest obecna na polskim rynku już od 22 lat.

Oney Polska ma za sobą nie tylko wieloletnie doświadczenia w stacjonarnej sprzedaży produktów finansowych. W ciągu ostatnich trzech lat dokonała całkowitej digitalizacji swojego biznesu. Spółka stworzyła pierwsze na polskim rynku fintechowe rozwiązanie dla branży retail – OneyRaty. Dzięki niemu, nawet najmniejszy sklep może wdrożyć narzędzie umożliwiające Klientom ratalne finansowanie zakupów. OneyRaty dostępne jest już w prawie 700 punktach sprzedaży, a liczba partnerów i obsługiwanych punktów sprzedaży stale rośnie.

Smartney oferujący fintechowe rozwiązania finansowe zbudował silną pozycję na rynku z ponad 25% udziałem w pożyczkach udzielanych na ponad 12 miesięcy. Digitalowe doświadczenia pozwoliły mu na stworzenie produktów atrakcyjnych praktycznie dla każdego segmentu Klientów – od szybkiego i wygodnego finansowania e-commerce, poprzez rozwiązania ratalne, pożyczę gotówkową, aż po jedyną w swoim rodzaju pożyczkę konsolidacyjną. W ciągu niecałych 5 lat Smartney zbudowała portfel o wartości ponad  miliarda złotych i obsługuje prawie ćwierć miliona klientów.