Dobry początek roku dla Smartney

22 lutego 2023, opublikowane przez Maciej Kikta

Po okresie pełnym makroekonomicznych wyzwań, Smartney dobrze rozpoczął nowy rok. Został wyróżniony nagrodami Loan Magazine w kategoriach Partnership i Kryształ Jakości, czterokrotnie zwiększył sprzedaż w kanale E-Commerce, a oferowany przez spółkę produkt konsolidacyjny jest coraz chętniej wybierany zarówno przez Klientów bankowych jak i pozabankowych. Sukcesy spółki zauważyła również redakcja Gazety Finansowej przyznając Smartney tytuł Fintech Roku 2022

Podczas tegorocznej Gali Loan Magazine, jednego z największych branżowych wydarzeń tego typu, Smartney wyróżniony został w dwóch kategoriach. Grono ekspertów doceniło zarówno budowany przez spółkę ekosystem fintechów powiązanych ze sobą i wspólnie napędzających tworzenie i implementację coraz nowocześniejszych rozwiązań finansowych, jak i współpracę w zakresie budowy bezpieczniejszego rynku pożyczkowego podjętą wspólnie z CRIF Polska.

Smartney konsekwentnie tworzy wokół siebie Smart-Tech. Ekosystem składający się z wyspecjalizowanych firm, oferujących nowoczesne rozwiązania finansowe. Każde z nich stanowi wartość, jednak umiejętne ich połączenie i wykorzystanie w tworzeniu wspólnych produktów umożliwia zaprezentowanie Klientom zupełnie nowej jakości w obszarze finansów osobistych.

Smartney został również wyróżniony tytułem Fintech Roku 2022. W laudacji wymieniono przede wszystkim błyskawiczny rozwój oferty przygotowanej dla E-Commerce – wzrost na przestrzeni roku wyniósł ponad 400% – oraz stworzenie najnowocześniejszego w Polsce produktu konsolidacyjnego. To jedyna pożyczka tego typu dostępna w 100% online, o którą może zawnioskować każdy. Nie są potrzebne żadne papierowe dokumenty – a zarówno dane o otwartych i zobowiązaniach, weryfikacja kredytowa czy ocena ryzyka prowadzone są z  wykorzystaniem fintechowym rozwiązań opartych o Open Banking.

Za stworzenie produktu odpowiada Tomasz Kacprzak, Chief Commercial Officer w Smartney:

To nie sztuka stworzyć dobry produkt dla Klientów, których dobrze się znało wcześniej.  Wyzwaniem jest przygotowanie rozwiązania powszechnie dostępnego i równie wygodnego w obsłudze dla wszystkich. Nasi Klienci to potwierdzają, my zaś widzimy, że to produkt coraz częściej wybierany – a średnia pożyczana w ten sposób kwota to ponad 20 tysięcy złotych. 50% naszych Klientów konsoliduje zarówno pożyczki bankowe, jak i pozabankowe. Zastosowanych technologii nie widać na pierwszy rzut oka, tym bardziej cieszymy się więc, że nasze rozwiązanie zostało docenione przez redakcję Gazety Finansowej.

Smartney to fintech należący do Oney Group – jednej z największych Grup Bankowych we Francji. Chociaż zarejestrowany jako instytucja pożyczkowa udowadnia, że nie można go łatwo zaszufladkować. Od ponad czterech lat tworzy coraz mądrzejsze i łatwiejsze w obsłudze usługi i produkty finansowe.